אילוף כלבים מבוגרים

תוכן עניינים

הפתגם הידוע “אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים” קיים כבר עידנים. עם זאת, בעולם האמיתי של טיפול ואילוף כלבים, הפתגם הזה לא תואם את המציאות כלל. תחום האילוף של כלבים מבוגרים אינו רק נוגע ללמידת טריקים ופקודות חדשות, אלא גם בהבנה, הסתגלות ויצירת קשרים עמוקים יותר ביניכם לבין כלבכם. אמנם לאלף כלב בוגר או זקן עשוי להיות מאתגר יותר (מיד נבין מדוע), אך זה ממש לא בלתי אפשרי. בואו נרד לעצם העניין:

האתגרים של אילוף כלבים בכירים

אילוף כלב מבוגר הוא אינו עניין של מה בכך. השנים המצטברות שלהם מביאות איתן גם חוכמה וגם אתגרים:

 • הרגלים מושרשים – לכלבים מבוגרים יש כבר הרגלים מושרשים מן היסוד. השנים העניקו להם תגובות והתנהגויות מבוססות. אלה יכולים להקל על האילוף או להוות מכשול בתהליך. תלוי כמובן בסוג ההרגל.
 • השעון המנטלי – גילם המופלג של כלבים מבוגרים עלול להאט את הרפלקסים הקוגניטיביים שלהם, מה שעלול להקשות על קליטה של פקודות והתנהגויות חדשות, אבל הוא לא סוגר את הדלת לגמרי.
 • ניואנסים פיזיים – כלבים מבוגרים לעיתים יסבלו מכאבי פרקים או כושר גופני מופחת. על כן, הם עלולים להתקשות בביצוע פקודות מסוימות, ולפעמים יתעייפו מהאימון מהר מהצפוי.

פענוח נפש הכלב הבוגר

אילוף כלבים מבוגרים יעיל תלוי בהתאמת תכנית האילוף לצרכים הייחודיים וליכולותיו של הכלב:

תגמולים ופרסים – כלב מבוגר, כמו כלב צעיר, יהנה מחטיף טעים, צעצוע או ליטוף נעים. תוכלו לעשות בהם שימוש כפרסים על התנהגות רצויה במהלך האילוף.

למידה בגודל ביס – חשבו על אילוף כלבים מבוגרים במתכונת של שיעורים קטנים. לתוצאות מיטביות, מומלץ לבצע אימוני אילוף של כ-5-10 דק’ מספר פעמים ביום, לעומת אימון אחד וארוך יחסית, שעלול לעייף את הכלב המבוגר.

באזור הנוחות שלהם – אימון לא חייב להיות תרגיל. השתמשו בבילויים האהובים עליהם, כמו משחק או טיול בשכונה כחלק ממנגנון האימון.

טכניקות מותאמות ללמידה ללא גיל

משחק חושי: פיצוי על כל ירידה חושית עם אותות ידיים משולבים ורמזים קוליים. מחיאת כפיים או אות חזותי יכולים לפעמים לחולל פלאים.

שאלות ותשובות

 1. האם כלבים מבוגרים פחות מסוגלים ללמוד?

תשובה: לא, פשוט יש להם קצב למידה שונה. עם הגישה הנכונה, כלבים מבוגרים יכולים להיות פתוחים כמו כל גור צעיר.

 1. כמה שונה אילוף כלב מבוגר מגור?

תשובה: בעוד שמהות האילוף נשארת עקבית, גישת האילוף עם כלבים מבוגרים צריכה לתת מענה לגיל הכלב, לרמות האנרגיה ולידע מוקדם של הכלב.

 1. האם בעיות בריאות מהוות מחסום משמעותי באילוף כלבים מבוגרים?

תשובה: חששות בריאותיים יכולים להציב אתגרים, אבל הם גם פותחים דרכים לטכניקות אימון אדפטיביות וחדשניות. תוכלו תמיד להתייעץ עם מאלף כלבים מומחה לקבלת הדרכה.

אילוף כלב מבוגר

מוזמנים לשתף:

מה דעתכם על המאמר?

נשמח לשמוע את דעתכם:

בטוח תאהבו גם את:

אודות GLU:

אתר GLU מביא לכם את הכתבות הכי חמות בארץ. תוכלו לבחור את הקטגוריה המועדפת עליכם ולהישאר מעודכנים בכל זמן ובכל מקום!

 • אופנה
 • שיווק, לימודים ועסקים
 • לייף סטייל
 • אטרקציות ומשפחה
 • בית וגן
 • המגזין

יצירת קשר

דילוג לתוכן